Proste ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne

Świąteczne dekoracje można zrobić naprawdę prawie ze wszystkiego. I o ile nikogo nie dziwią ozdoby wykonane z papieru, tektury czy włóczki, o tyle bombki zrobione ze starej płyty CD, choinka z książki czy pisanki zdobione guzikami to dość nietypowe inspiracje. Kreatywność nie kończy się jednak i na tym – jeśli szukasz pomysłu na zaskakującą i tanią ozdobę użyj do jej zrobienia rolek z papieru toaletowego, korków po winie lub zużytych żarówek…

Choinka z kredkowych strużyn

To idealna dekoracja do przygotowania razem z dziećmi. Kiedy pociecha skończy malowanie kredkami i dobrze je zastruga nie wyrzucaj do kosza pozostałości po struganiu, przydadzą się bowiem do zrobienia dekoracyjnej mini choinki. Przygotuj biały lub zielony karton, wytnij z niego kształt drzewka, przedziuraw u “wierzchołka” i nawlecz nitkę lub sznurek. Karton obficie posmaruj klejem. Naklej kolorowe strużyny i zawieś dekorację na prawdziwej choince lub w oknie pokoju dziecięcego tworząc niespotykaną świąteczną dekorację.

Gwiazdki i śnieżynki z rolek po papierze toaletowym

Kiedy papier toaletowy się kończy wyrzucamy rolkę do kosza. Tymczasem możemy ją wykorzystać na kilka sposobów. Jednym z ciekawszych jest zrobienie fantazyjnej dekoracji choinkowej. Przygotowane wcześniej rolki malujemy na wybrany kolor (gwiazdki na żółto, śnieżynki na biało lub niebiesko). Wycinamy z nich paski i formułujemy pożądany kształt klejąc papier dobrym klejem. Dołączamy sznurek i ozdoba choinkowa gotowa!

 Wielkanocny bukiet w słoiku

Szklany słoik po konfiturach babci może posłużyć jako wazon. Przygotuj z maluchem małe pisanki i wspólnie je pokolorujcie (np. w dwóch wybranych przez Was kolorach) i odstawcie do wyschnięcia. Następnie umieśćcie je w słoiku i przewiążcie go dekoracyjnie tasiemką. Do wazonu włóżcie wiosenny kwiat np. tulipana lub żonkila.

Pomysły na opakowanie po jajkach

Czego jak czego, ale jajek podczas świąt wielkanocnych zużywa się naprawdę sporo. Gdzieś w kącie kuchni leżą wytłaczanki, które możemy w sprytny sposób wykorzystać. Pomalowane farbką pudełko może służyć jako stojak na pisanki, rzeżuchę lub drobne kwiatki. Tego typu dekoracja pięknie prezentuje się na wiosennym stole. Z opakowania po jajkach można zrobić również śmieszną kurę lub zająca, innym sposobem jest wykorzystanie kartonu jako materiału na zrobienie barwnych kwiatków lub motyli a w okresie bożonarodzeniowym aniołków, gwiazdek lub Mikołaja.