Prace ręczne z papieru i bibuły

Bibuła i papier to idealne materiały do robienia różnorodnych dekoracji. Można z nich robić fantazyjne kwiaty, oryginalne i tanie dekoracje choinkowe, proste ozdoby na okno. Pomysłów jest tysiące. Co najważniejsze wszystkie prace są bardzo proste w wykonaniu dlatego bez problemy przygotują je również najmłodsi artyści.

Bukiecik z bibuły na prezent

Co będzie nam potrzebne? – drut długości 15 cm (jeden drucik wystarcza na jedne kwiatek), różne kolory marszczonej bibuły, wata, klej, nożyczki, arkusz kolorowego kartonu, bibuła

Jak zrobić bukiet z bibuły?  – Na jednym końcu drucika za zrób “pętelkę”. Owiń wokół niej trochę waty, a następnie zawiń całą końcówkę w bibułę w danym kolorze. W ten sposób powstał “środek kwiatuszka. Z bibuły przeznaczonej na płatki wytnij 6 – 8 takich samych kółek. Nożyczkami ponacinaj ich brzegi. Poszczególne płatki nakładaj na łodygę. Zieloną bibułą owiń wystające druciki. Kiedy wszystkie kwiaty będą już zrobione włóż je do stożka zrobionego z arkusza kolorowej tektury. Całość udekoruj tasiemką.

Kolorowy łańcuch z papieru na choinkę

To chyba najprostsza dekoracja choinkowa, którą zna każdy z nas. Przygotujmy kolorowy papier, nożyczki i klej. Z papieru wycinajmy paski równej długości i szerokości. Przekładajmy poszczególne elementy łańcucha między siebie sklejając je przy pomocy kleju. Pamiętajmy by używać rożnych kolorów papieru.

Wiosenne drzewko z bibuły i gałązek

Co będzie nam potrzebne? – kawałek styropianu, doniczka, kilka gałązek podobnej długości, kawałki kolorowej bibuły.

Jak zrobić drzewko z gałązek? – Do doniczki włóż styropian. Wbij do niego poszczególne gałązki. Ich wierzchołki udekoruj bibułą. Dodatkowo możesz obkleić doniczkę kolorowym papierem ozdobnym (np. takim do pakowania prezentów) a gałązki ozdobić tasiemkami.

Zeszyt na przepisy

Przygotuj czysty zeszyt, może być z miękką lub twardą okładką. Okładkę obklej grubą tekturą. Na nią naklej kolorowy papier. Z bibuły i papieru zrób dodatkowe dekoracje (kwiaty, wycinanki w kształcie smakołyków, fartuszek kuchenny itd.). Naklej je. W środku zeszytu zrób praktyczne zakładki (np. ciasta, sałatki, dania obiadowe) używając do tego celu resztek kolorowego papieru. Idealny upominek dla babci, cioci lub mamy.