Ekologiczne zabawki z surowców wtórnych

Ze zwykłych plastikowych pojemników, pudełek po płatkach śniadaniowych, zużytych sprzętów kuchennych czy butelkach po płynach można zrobić ciekawe gadżety dla dzieci. Aby stworzyć pomysłowe ekologiczne zabawki wystarczy tylko użyć swojej wyobraźni. Przy odrobinie kreatywności możemy zrobić naprawdę fantastyczne akcesoria dziecięce wykorzystując do tego odpady, surowce wtórne, rzeczy z recyklingu.

Z butelek PET można zrobić wygodne siedzisko. Kilka butelek po mleku lub napojach należy zebrać razem i okleić je grubym pasmem wyciętym z gazety. Od spodu butelek tworzymy dno siedziska – naklejamy papierowy karton. Butelki obklejamy papierem. Możemy na nim coś namalować – np. krówkę lub świnkę używając do tego kolorowych farbek. Siedzisko gotowe.

Butelki PET warto wykorzystać również do zrobienia zabawkowych samochodów. Z butelki po płynie do płukania ubrań, płynie do naczyń, balsamie do rąk, butelce po napoju z łatwością zrobimy samochodziki przypominające modele aut rodem z Formuły jeden. Do butelek doklejamy nakrętki, które mają służyć nam za koła samochodów, dodatkowo dekorujemy auta kolorowymi naklejkami. Butelki PET to także dobra materia do stworzenia mini traktorku.

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie starych butelek jest stworzenie iglo. Do jego przygotowania potrzebna będzie spora ilość butelek, które łączymy razem na kształt igla używając do tego celu kleju.

Z kolei kapsle z butelek przydadzą się do zrobienia gry w kapsle. Choć możemy kupić ją gotową w sklepie, dużo więcej frajdy sprawia samodzielne przygotowanie zabawy.

Schowek z gry monopoly. Karton po grze to dobry materiał do stworzenia pudełka na biżuterię, kredki, kosmetyki, małe zabawki. Wystarczy złożyć karton i odpowiednio go skleić.

Potwory ze starych akcesoriów kuchennych. Ze starych łyżek, trzepaczki czy mieszadełka utworzymy pomysłowe roboty lub potwory, które z powodzeniem zastąpią drogie lalki. Z sitka, przyprawnika i trzepaczki możesz zrobić np. królika Bugsa. Wzory zabawek zrób to sam znajdziemy na wielu stronach internetowych.

Nie wyrzucaj pudełek po płatkach śniadaniowych i kartonu z proszku do prania. Razem ze swoją pociechą możecie zrobić z nich labirynt do kulek. Jeśli nie stać Cię na gotowy domek dla lalek zrób go razem z córeczką wykorzystując do tego celu gruby pomalowany karton. Z kolei z papierowych talerzy możemy zrobić śmieszne zwierzaczki.