Dekoracje na Dzień Babci i Dziadka, Matki, Ojca

W każdym przedszkolu i w początkowych klasach szkół podstawowych dzieci wraz z pomocą nauczycieli i pedagogów urządzają dzień babci i dziadka, święto mamy oraz dzień taty. To wyjątkowe dni, na które najmłodsi przygotowują się z dużym wyprzedzeniem. Oprócz uroczystego poczęstunku, apelu i występów niezbędna jest odpowiednia oprawa dekoracyjna, która sprawia, że dane święto staje się jeszcze bardziej podniosłe.

Przykładowe dekoracje na dzień Babci i Dziadka

Proste serduszko z tektury

Serce to przede wszystkim motyw walentynkowy, ale nie tylko. Wycinając serce z tekturowego kartonu możemy zrobić efektowną dekorację na Dzień Babci i Dziadka. Na serce naklejmy kawałki kolorowej bibuły, gotowe naklejki lub błyszczący papier. Bardzo ładnie będą prezentować się także cekiny, mulina czy brokat. Do tektury przymocujmy cienki kijek (np. korzystając z patyczka do szaszłyków), obwiążmy go ozdobną wstążką, tasiemką lub kokardką i dekoracja jest już gotowa.

Obraz ze sznurka zrób to sam

To najlepszy dowód na to, że można zrobić coś z niczego. Starą, poniszczoną ramkę odnawiamy obwijając ją sznurkiem. Przy pomocy drutów formułujemy kwiaty oraz liście (możemy pokusić się o wykonanie innych kształtów, np. motyli czy ptaków). Sznurek barwimy przy pomocy kolorowych farbek, odstawiamy do wyschnięcia i obwiązujemy nim kwiaty lub inne motywy jednocześnie mocując go dobrym klejem.

Własnoręcznie wykonana antyrama

Antyrama wykonana samodzielnie może stanowić zarówno ładną dekorację, jak i piękny prezent, np. na Dzień Babci i Dziadka. Aby zrobić antyramę potrzebuje tektury, komputera z drukarką, oraz kredek lub kolorowych flamastrów. Wystarczy ułożyć proste życzenia, dołączyć wspólne zdjęcia i wydrukować. Dodatkowo ozdobić ciekawymi malunkami stworzonymi przy pomocy mazaków i nakleić na tekturę.

Ozdoby na Dzień Mamy i Taty

Pomysł na nową doniczkę

Starą doniczkę możemy odnowić używając do tego celu cekiny, mulinę, kamyczki, muszelki a nawet korki po winie lub kapsle. Donicę należy oczyścić, nałożyć na nią klej i umiejscowić wybrany przez nas materiał. To doskonały pomysł na prezent dla mamy, ale i taty, który lubi kwiaty.

Drzewko szczęścia krok po kroku

Parę drucików połączyć ze sobą odpowiednio je przy tym skręcając. Uformować drzewko. Kolorową bibułą lub dekoracyjnym papierem (możemy też wykorzystać sznurek lub mulinę) obwinąć druciki. Gotowe!

Kwiatek z bibuły na Dzień Mamy

Z zielonej bibuły robimy łodygę odpowiednio ją skręcając. Z kolorowego papieru tworzymy kwiat. Sklejamy razem lub mocujemy przy pomocy drucika.